Створення ГО "Товариство імені Святого Миколая"

Залучати кошти батьків на потреби навчальних закладів можна лише з дотримуванням норм законодавства. Управління освіти Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради постійно акцентує увагу на незаконності вимог про обов’язкове внесення батьками учнів коштів на потреби навчального закладу. Натомість батьківським комітетам пропонують створювати благодійні фонди або громадські організації, контролювати вступ і розподіл грошей та брати участь у вирішенні інших питань, передбачених статутом цих громадських організацій. А у Міністерстві освіти і науки також нагадають, що прийом благодійних внесків має здійснюватися виключно на добровільній основі.

До поради з приводу створення громадської організації «Товариство Святого Миколая» прислухався батьківський колектив Львівської ССЗШ № 28. В грудні 2014 року в навчальному закладі відбулась загальношкільна батьківська конференція. На ній розглянули можливість створення громадської організації (ГО).

Серед присутніх на конференції були представники батьківського колективу від кожного класу, класні керівники та вчителі.

Директор школи Іван Лозенко зазначив, що питання з приводу створення благодійного фонду чи громадської організації вивчалося батьками не один місяць. Під час конференції всім присутнім батькам була винесена пропозиція обговорити доцільність створення такої ГО та розглянути її основні завдання.

Далі Іван Лозенко ознайомив присутніх із основними пунктами статуту майбутньої ГО. Він наголосив, що створення ГО не несе за собою прибуток. Його члени будуть працювати виключно на громадських засадах. Джерелом формування фонду ГО директор назвав прийняття на рахунок благодійних внесків не лише від батьківського колективу, а й від установ, організацій, приватних осіб та інших джерел, які не заборонені законодавством.

Для реалізації цих завдань спершу потрібно створити правління: обрати голову, членів фонду та наглядову раду. Саме вони будуть вести документацію, контроль витрат і звітуватись про витрачені кошти перед іншими батьками. До речі, членами фонду повинен бути виключно батьківський колектив школи. Далі цю громадську організацію необхідно офіційно зареєструвати, відкрити рахунок в одному з банків та виготовити печатку.

- Використання коштів буде прозорим і кожен із батьків матиме уяву, де використані кошти і чи доцільно це було зроблено. Витрачатимуться гроші лише з відома правління фонду, — сказав директор. — А внески будуть проводитись виключно на добровільній основі. Кожен може робити це в залежності від своїх можливостей. Наш фонд ГО буде розрахований не лише на батьків, а й на організації чи підприємців, які можуть зробити добровільні пожертви на потреби нашої школи.

Насамкінець обговорення присутні перейшли до голосування. За його результатами одноголосно батьки проголосували «за» створення благодійного фонду. Після цього відбулись вибори правління громадської організації та наглядової ради. Кандидатури також були прийняті рештою батьків одноголосно.

20 березня 2015 р. вийшов наказ № 171-З Головного управління юстиції у Львівській області про реєстрацію громадської організації «Товариство імені Святого Миколая».

Адже така процедура чітко прописана в Законі України «Про благодійництво та благодійні організації».

/Files/images/рахунок.jpg

Установчі документи ГО прикріплені внизу цієї сторінки, а саме:
- наказ головного управління юстиції у Львівській області;
- свідоцтво про реєстрацію громадського об'єднання як громадської організації чи громадської спілки;
- виписка з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;
- статут;
- довідка про відкриття рахунку.