/Files/images/Зйомка на весь екран 23.03.2014 100309.jpg




У 90-тих роках у стінах нашої школи відбулося багато подій. Це найновіший період у житті школи, що відзначився значними змінами в житті суспільства.
/Files/images/Зйомка на весь екран 23.03.2014 110136.jpg
Закінчили школу з Золотою медаллю: Некрасова Юлія, Юлія Міщенко, відома нині співачка, солістка групи „Таліта Кум”, Кравчук Маріанна, Кудеравець Христина, Рябуха Тетяна
Закінчили школу з срібною медаллю: Гусар Лілія, Хома Олена, Паньків Олег, Пешла Михайло, Шендер Ольга.
У 80-тих наша школа мала тісні зв’язки із школою ім. Т. Шевченко у місті Лейпциг. У 1990 році відбулася поїздка у ФРН. 18 учнів і вчителів відвідали в місті Текленбург гімназію імені графа Адольфа. В цю поїздку входило навчання протягом двох тижнів, концерти, поїздки по Вестфалії. Учні відвідали Кельн, Мюнстар, Оснабрюк. Про захоплення німців українською молоддю свідчать статті з місцевих газет.

/Files/images/Зйомка на весь екран 23.03.2014 110136-001.jpgЗакінчили школу з Золотою медаллю: Коновалова Людмила, Полюга Ірина, Солук Віра, Пташник Стефанія
Закінчили школу зі срібною медаллю: Голишева Ольга, Тросюк Оксана, Ференс Марта
1991 – це рік здобуття незалежності. В цей рік в школах відміняють обов’язкову форму і щоденники. Вводяться нові предмети: зарубіжна література (замість російської літератури), всесвітня історія, ОБЖ, християнська етика.
Покликання школи – гуманізм, виховання патріота України. Окрім того, припинили свою діяльність піонерська, комсомольська, комуністична організації. Відновлюються давні українські традиції, зокрема скаутська організація України Пласт. Учні нашої школи беруть активну участь у всіх заходах цієї організації.

/Files/images/Зйомка на весь екран 23.03.2014 110136-002.jpgЗакінчили школу з Золотою медаллю: Яремко Надія, Ленце Марина, Тушкарьов Дмитро.
Закінчили школу з Срібною медаллю: Горбенко Микола, Громосян Андрій, Телішевська Марта, Романюк Ростислав, Самдурська Роксолана, Шепертицька Уляна

/Files/images/Зйомка на весь екран 23.03.2014 110136-003.jpgЗакінчили школу з Золотою медаллю: Бучма Ірина, Дмуховська Христина.
Закінчили школу з Срібною медаллю: Зуб Орест, Осинковська Зоряна, Петрик Ірина, Семій Сергій, Шикоряк Андрій.
Поїздка у Waldonschule. Цю школу відвідали 38 учнів і школярів. Вони 3 тижні навчалися разом з німецькими дітьми, включаючи поїздки по Німеччині, Франції, Швейцарії.

/Files/images/Зйомка на весь екран 23.03.2014 111201.jpgЗакінчили школу з Золотою медаллю: Бортковська Зоряна, Ліщук Наталя, Николишин Тетяна, Савченко Олександр, Сироїд Дарія, Рожик Андрій.
Закінчили школу з Срібною медаллю: Грицько Марта, Перевознікова Ольга.

/Files/images/Зйомка на весь екран 23.03.2014 111201-001.jpgЗакінчили школу з Золотою медаллю: Зубрицький Любомир, Солтис Мар’ян, Стасенко Дарія, Козак Оксана, Лукашкова Софія.
Закінчили школу з Срібною медаллю: Мищишин Ольга, Пазюлич Мар’яна.

/Files/images/Зйомка на весь екран 23.03.2014 111201-002.jpgЗакінчили школу з Золотою медаллю: Шлипельська Наталя, Гусар Юлія, Гресь Арсен, Кіндій Віра, Кухарук Тарас, Куц Богдан, Скиба Марта, Хамардюк Віра.
Закінчили школу з Срібною медаллю: Гуль Уляна, Король Анастасія, Лейко Євген, Мамчур Галина, Миколюк Наталя.

/Files/images/Зйомка на весь екран 23.03.2014 110842-001.jpgЗакінчили школу з Золотою медаллю: Беседіна Анна, Ліщук Христина, Зубрицький Олександр, Лаба Ольга, Ципко Зореслава, Чухрай Христина.
Закінчили школу з Срібною медаллю: Козел Андрій, Сахно Богдан.
Школа приєднується до міжнародного проекту про партнерство шкіл: Гете-гімназія у місті Фрайбург – ССЗШ № 28 міста Львова.

/Files/images/Зйомка на весь екран 23.03.2014 110842-002.jpgЗакінчили школу з Золотою медаллю: Жуковська Зоряна, Пакош Віталій, Токарівський Ігор, Тросюк Ірина, Фещур Марія, Леськів Мирон, Пелех Юлія.
Закінчили школу з Срібною медаллю: Монаєнко Антон, Себало Галина, Ананьєва Вікторія, Гураєвська Уляна, Чухрай Святослав.
Партнерство шкіл: німецький ліцей у місті Сату Маре (Румунія) – Львівська ССЗШ № 28.
У 1998 році директором стає Гриневич Лілія Михайлівна. Активно впроваджується шкільна реформа.

/Files/images/Зйомка на весь екран 23.03.2014 110842-003.jpgЗакінчили школу з Золотою медаллю: Гавриляк Марта, Гаврись Оксана, Дідух Ольга, Друшляновська Ірина, Жаркова Уляна, Забитівська Ірина, Карвацька Мар’яна, Кажній Галина, Коваль Ірина, Когут Наталія, Худик Ярина.
Закінчили школу з Срібною медаллю: Лянг Оля, Олексюк Ольга.
Школа стає переможцем у фестивалі „Місто крилатих Левів”.

/Files/images/Зйомка на весь екран 08.04.2014 213730.jpg




/Files/images/Зйомка на весь екран 23.03.2014 111654.jpgЗакінчили школу з Золотою медаллю: Горносталь О., Ємельянова Л., Дзьоба В., Заєць Х., Палюх С.
У школі вводиться 5-ти денний робочий тиждень. Впроваджуються дванадцятибальне оцінювання, тематичні атестації.
Дякуючи доктору Фрідріху Карлу-Ернсту маємо зв’язки з двома німецькими ліцеями в Румунії.
31998 року по 2002 рік доктор Фрідріх працював вчителем математики і фізики у німецькому ліцеї міста Сату Маре. 4 роки ми дружили з цим ліцеєм. Кожного року обмінювалися групами учнів та вчителів. Вже два роки працює доктор Фрідріх у німецькому ліцеї імені Ніколая Ленау в м. Темесвар, з яким ми теж маємо дружні контакти.
Саме доктор Фрідріх запропонував нашій школі взяти участь у реалізації спільного проекту в рамках європейської програми імені Яна Коменського.
У вересні 1998 р. відбулася перша зустріч для обговорення усієї програми в місті Мішкольц (Угорщина), в якій взяли участь вчителі та учні з таких шкіл країн Європи: Бундесгімназія міста Грац (Австрія), гімназія імені Венцінгера міста Фрайбурга (Німеччина), гімназія Імені Германа Отто міста Мішкольц (Угорщина), німецький ліцей міста Сату Маре (Румунія), середня школа міста Гаугезунд (Норвегія), СШ №28 міста Львова (Україна).
На цій зустрічі було запропоновано видати спільний європейський журнал німецькою мовою.
Нашу школу представляли заступник директора з німецької мови Петрончак Атанас Васильович та учень 11 класу, призер Всеукраїнської олімпіади з нім. мови (II місце) Василь Лозинський. Після цієї зустрічі в грудні, Василя Лозинського, як відповідального за випуск цього журналу, було запрошено на семінар міста Реміца (Румунія), де обговорювалися питання про випуск першого номера журналу. За ініціативою Василя і учениці 10 класу, переможниці обласної олімпіади з німецької мови Ірини Булик, до редакції журналу було зібрано найкращих учнів 8-10 класів, призерів олімпіад з нім. мови для розподілу обов'язків щодо написання статей. Пізніше відповідальною за випуск журналу була учениця Васелишин Орися з 9-го по 11-ий клас.
Вийшло разом починаючи з червня 1999 р. по червень 2002 р. 6 номерів. Різні теми висвітлювалися учнями цих країн у журналах:
  • №1(1999) Молода Європа про себе: Побоювання і мрії. Учні беруть слово
  • №2(2000) Моє рідне місто. Вільний час
  • №3(2000) Свята в наших країнах, моя сім'я
  • №4(2001) На узбіччі. Музика, кіно, книжки
  • №5(2001) Наше майбутнє. Спорт
  • №6(2002) У чужій країні. Природа
Вже багато років працюють в нашій школі учителі з Німеччини.
З 2000 року кращі учні 10-11 класів навчають в окремих групах німецької мови та німецької літератури за спеціальною програмою, де вчителі-німці та наша вчителька німецької мови Ананьєва Н.О., яка пройшла відповідну підготовку на семінарах та курсах в Німеччині (готують учнів на так званий „Sprachdiplom" )
З 2000 р. маємо звя'зки з Карнері-Бундесгімназією міста Грац (Австрія), які налагодили директор школи Гриневич Л.М. та вчитель німецької мови Височан М.В.
В 2000 р. були в м. Граці вчителі німецької мови Павлюк З. Л., Гук Л.П. та Петерс Н.О.
В 2001 р. відбулася двотижнева поїздка заступника директора з іноземних мов Петрончака А.В. та групи учнів 11 -х класів.
У 2002 р. відвідали м. Грац та Відень група учнів під керівництвом Гук Л.П.
2002 рік – директором школи стає Притуляк (Степаненко) Стефанія Тадеївна - людина з досвідом роботи, математик та юрист за фахом. /Files/images/Зйомка на весь екран 08.04.2014 203310.jpg
Починається нова сторінка в історії школи. Активізується навчально-виховний процес. Поглиблюється національно-патріотичне виховання, знову вводиться шкільна форма з вишитими комірцями. Розширюються межі шкільного самоврядування.
2003 рік – починається та продовжується співпраця в галузі соціально-педагогічних проектів з гімназією ім. Фріда Леві, м. Ессен, Рурський басейн, Німеччина.
У травні 2003 року група учнів і 15 педагогів на чолі з директором школи були гостями нашої школи, а у травні 2004 року наші учні разом з директором та її заступником та двома вчителями німецької мови 10 днів гостювали в місті Ессен, де вивчали питання українських остарбайтерів в цьому місті в часи Другої світової війни. Директорами обох шкіл була підписана угода про співпрацю та обмін учнями.
/Files/images/Зйомка на весь екран 08.04.2014 204456.jpgУ 2005 році урочисто було відзначено 60-річчя школи.
Успіхи і славу школі здобували вчителі, які працювали в цей період: Павлюк Зоя Львівна, вчитель німецької мови, вчитель-методист, Волощук Ганна Іванівна,вчитель німецької мови, вчитель-методист, Петрончак Атанас Васильович, заступник директора, вчитель німецької мови, вчитель-методист, Рожик Надія Вікторівнак, вчитель історії, вчитель-методист, Коваль Ярослава Андріївна, вчитель географії, вчитель вищої категорії, Кавка Лариса Опанасівна, вчитель математики, вчитель-методист, Попіль Тетяна Богданівна, вчитель української мови, вчитель-методист, Дисак Леся Іванівна, вчитель початкових класів, Фітель Марія Андріївна, вчитель початкових класів, вчитель вищої категорії.
Кожного літа в школі працював та працює пришкільний табір "Веселка" ("Regenbogen"). Батьки, які не мали можливості оздоровити дітей в інших місцях, віддавали до школи. Вчителі організовують цікаві екскурсії, ігри, змагання, вікторини. І тому діти із задоволенням відвідують табір.
2006 рік. Розпочалася атестація шкіл. Одною з перших в місті Львові, першою в Галицькому районі проатестована наша школа. Завдяки вмілому керівництву та правильній організації праці школа здобула найвищої оцінки.
/Files/images/Зйомка на весь екран 08.04.2014 203626.jpgВпроваджуються інноваційні технології навчання,широко розвивається проектна діяльність. Найбільшого поширення набувають проекти:
- "Від майстерності через інтеграцію до професіоналізму";
- "Українці в Європі".
Автором цих проектів була Ганна Іванівна Волощук.
Організовується також робота науково-методичного товариства вчителів та учнів (НМТУВ), керівниками якого стають директор школи та Голова Учнівської ради.
Впроваджуються інтегровані та бінарні уроки в раках роботи НМТУВ. Вчителі німецької мови співпрацюють з вчителями всіх предметів та проводять спільні уроки.
Організовується хор учнів молодших класів, керівником якого стає Латипова Х.Д.
Директор школи Притуляк С.Т. особливе значення приділяє патріотичному вихованню учнів. Група учнів 11-го класу бере участь у Всеукраїнському телевізійному шоу Савіка Шустера на тему "Друга світова війна - перемога чи поразка України?". У двобої з одеськими гімназистами наші учні успішно перемагають - 80% до 20%. Такими результатами були голосування глядачів на користь нашої групи./Files/images/Зйомка на весь екран 08.04.2014 202903.jpg
При підтримці Стефанії Тадеївни молодий вчитель історії Закалюк А.Є. видає посібник з історії для 5-го класу як допоміжний матеріал до підручника історії, перевиданого за вказівкою колишнього міністра Табачника.
Посібник набуває великої популярності серед громадськості, учнів, учителів. Але забороняється для використання міністром освіти України, оскільки містить правдиві історичні факти про українців та Україну.
Впродовж багатьох років учні школи стають переможцями та призерами всіх рівнів Всеукраїнської учнівської олімпіади з німецької мови. А найуспішніші із них - IV-го етапу./Files/images/Зйомка на весь екран 08.04.2014 203850.jpg
Цікавими були виступи наших старшокласників в оглядах-конкурсах маршових колон, присвячених Святу Героїв, які проводились з метою військово-патріотичного виховання молоді. Команди нашої школи брали участь в міському параді. Військовим керівником тоді був вчитель Поронюк Віктор Федорович.
І, звичайно, найбільше задоволення та радість для наших дітей - дискотеки! Вони проводились часто і весело.
Школа неодноразово займає призові місця в рейтингу шкіл Галицького району з предметних олімпіад.
У 2006-2007 н.р. відбувся конкурс на найкращий за рейтингом клас та найкращий учень. 10 найкращих учнів школи:
1. Казакевич Божена, клас 11В
2. Александрова Маргарита, клас 10Б
3. Коваль Христина, клас 10А
4. Гудзь Катерина, клас 9А
5. Витрикуш Настя, клас 7Б
6. Савчак Олена, клас 7А
7. Куляба Назар, клас 5В
8. Мота Христина, 9Б
9. Фаль Орися, клас 10Б
10.Городинська Юля, клас 11А

Переможці нагороджені також грошовими преміями:
1-е місце - Козакевич Божена;
2-е місце - Савчак Олена;
3-є місце Гудзь Катерина.
Велика увага приділяється художньо-естетичному вихованню учнів. Створюється два навчальні кабінети для естетичного та художнього навчання і виховання.
Працюють гуртки дизайну, танцювальний, образотворчого мистецтва, театральний. З'явилась традиція проведення шкільного конкурсу "Таланти 28-ї школи". Проведено також конкурс пісні, присвячений 60-річчю Володимира Івасюка.
Заступник директора з початкової школи Ковалик Леся Григорівна активізувала роботу в 1-4 класах. Діти активно беруть участь в конкурсах, театральних виставах, проводять тематичні виховні заходи./Files/images/Зйомка на весь екран 08.04.2014 202826.jpg
У 2008-2009 н.р. за рейтингом успішності кращими учнями школи стали:
1. Раданович Даніела, клас 5А
2. Славік Юра, клас 5А
3. Кечур Дарина, клас 6Б
4. Криницький Остап, клас 7В
5. Куляба Назар, клас 7В
6. Ільчук Надія, клас 8А
7. Савчак Олена, клас 9А
8. Штаюра Надія, клас 9А
9. Витрикуш Настя, клас 9А
10.Коваль Андрій, клас 11Б

Грошові премії отримали переможці:
1-е місце Савчак Олена;
2-е місце - Куляба Назар;
3-є місце - Витрикуш Настя.
Традицією стають вчительські вечорниці, плекання народних звичаїв. /Files/images/Зйомка на весь екран 08.04.2014 202646.jpg
2010 р. – 200 балів ЗНО з української мови – отримали: Савчак Олена та Витрикуш Настя
2012 р. – 200 балів з німецької мови – отримали Ільчук Надія та Велика Соломія
2012 р. – школа посіла 25 місце в рейтингу «Тисяча кращих шкіл України».
Кiлькiсть переглядiв: 2467

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.