Німецький мовний диплом, ступінь ІІ

До іспиту на Німецький мовний диплом другого ступеня допускаються учні незалежно від того, чи вони вже отримали раніше диплом першого ступеня. Компетенції з усної комунікації, письмової комунікації, сприйняття й розуміння мови на слух та розуміння прочитаного перевіряються у цьому випадку після багаторічного шкільного навчання згідно з нормами володіння мовою на рівні В2/С1. Конференція земельних міністрів освіти і культури ФРН передбачає для допуску до складання цього екзамену від 800 до 1.200 шкільних уроків німецької мови тривалістю по 45 хвилин. Згідно з Рамковим порядком складання екзаменів з німецької мови для допуску до навчання у вищих школах Німеччини Німецький мовний диплом другого ступеня визнається як мовна передумова для допуску до навчання у вищих навчальних закладах. Вищі школи та університети визнають Німецький мовний диплом другого ступеня як мовну передумову для допуску до навчання, якщо компетенції, які підтверджуються цим дипломом, відповідають загальним вимогам до навчального процесу у ВНЗ чи конкретного напрямку підготовки.