Національно-патріотичне виховання

Закон України «Про військовий обов’язок і військову службу»

Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження положень про допризовну підготовку і про підготовку призовників…

Указ Президента України «Про концепцію допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді» від 25.10.2002 № 9482002

Патріотизм – це одна із ланок людського характеру . Він, подібно до любові, керує людською свідомістю, заставляючи робити великі і малі вчинки в ім’я своєї батьківщини. Патріотизм – величезний вияв нескінченної любові до рідного краю. Патріотизм, як і честь, виховує великих, сильних людей, які не рахуються із ціною свого життя і здатні пожертвувати ним заради рідної землі. Патріотизм породжує впевненість у собі, волю до перемоги, віру в свою націю, свій народ, він перетворює звичайну людину в безстрашну, яка не відчуває страху і болю, ідучи впевнено і безстрашно до своєї мети. Тоді мета патріота стає метою всього народу. Патріот живе у єдності зі своїм народом, він живе своїм народом, адже життя народу стає його життям.
Щоб правильно виховувати в учнів почуття національної свідомості та патріотизм, потрібно, в першу чергу, чітко знати принципи національно-патріотичного виховання молоді.
Складовою системи національного виховання є військово-патріотичне, що передбачає вироблення високого ідеалу служіння народові, готовності до трудового та героїчного подвигу в ім’я процвітання Української держави. Воно покликане формувати громадянина-патріота, виробляти у нього глибоке розуміння громадянського обов’язку, готовність у будь-який час стати на захист Батьківщини, оволодівати військовими і військово-технічними знаннями, спонукати до фізичного самовдосконалення, а також вивчав ти бойові традиції та героїчні сторінки історії українського народу, його Збройних Сил.
Військово-патріотичне виховання — цілеспрямований, організований процес формування готовності юнаків до строкової військової служби в Збройних Силах України. Його зміст визначається Конституцією, законами України, військовою Присягою та військовими статутами.
Військово-патріотичне виховання молоді є складовою розділу річного плану виховної роботи.
Військово-патріотичне виховання здійснюється у формі лекцій, бесід, розповідей, екскурсій до музеїв військових частин, зустрічей із ветеранами війни, праці та військової служби, походів місцями бойової слави, пошукової роботи, участі у роботі гуртка військово-патріотичного спрямування.
Військово-патріотичне виховання здійснюється насамперед у процесі навчання, де в учнів закладається фундамент глибоких знань, формуються світогляд, національна самосвідомість. Досвід роботи нашого центру показує, що тільки співпраця педагогічного колективу, учнівської молоді, батьківської громадськості, яка проводиться систематично, цілеспрямовано і наполегливо може виховати справжнього громадянина, готового до захисту своєї Вітчизни.

Заходи з нацонільно-патріотичного виховання в ліцеї

постійно висвітлюються на сайті, на сторінці фейсбуку, на каналі ютуб, зокрема:

- Урочисте підняття прапора на день Єдності 16 лютого 2022 р.

- Флешмоб «Єднаймося» до Дня Соборности.

24 січня 2022 року першокласники Ліцею № 28 ЛМР відзначили День Соборности України.

- Андріївські вечорниці

13 грудня 2021 р. у 9-Б класі відбулися Андріївські вечорниці. Спілкування учнів, на тему українських традицій, минулого і теперішнього життя. Дуже цікавим і пізнавальним вдалося це свято! ...

- Регіональний конкурс "Молодь дебатує"

Регіональний конкурс "Молодь дебатує!" 16 грудня 2021 о 11:00 у Ліцеї 28 ЛМР буде відбуватися регіональний турнір проєкту «Молодь дебатує»-2021 в Україні. За путівку до Всеукраїнського півфіналу змагатимуться учні та учениці Вінницької, Львівської, Франківської та Хмельницької областей. Реалізацію проєкту взяла на себе партнерська організація Internationales Haus Sonnenberg (Німеччина), яка сприяє міжнародному співробітництву та демократичній освіті...

- Солодкий спомин

Не стерти з пам'яті ніколи трагічної сторінки нашої історії - Голодомору 1932-1933 років. Яке щастя, що сьогодні наші діти можуть поділитися цукеркою з тими, хто її не може собі дозволити. В пам'ять про діток які померли з голоду в час голодомору, учні Ліцею №28 ЛМР взяли участь в акції "Солодкий спомин." Зібрані солодощі передамо українським дітям Сходу, які потерпають сьогодні від війни.

- Що для мене свобода

Сьогоднішній день навчання розпочався у Ліцеї №28 ЛМР з урочистого підняття прапора та виконання Державного Гімну України. Учні долучилися до челенджу "Що для мене свобода."

- День української писемності у ліцеї

День української писемності у ліцеї День української писемності та мови – це свято розвитку рідної мови, яке щороку відзначають у нашій країні. Це свято спрямоване на підтримку рідної мови, її вивчення, розвиток та популяризацію.

- ЗА НАШУ РІДНУ УКРАЇНУ, ЩО ЗБЕРЕГЛИ ЗА ВСІ ВІКИ НИЗЬКИЙ УКЛІН І ТРИЧІ "СЛАВА!" УКРАЇНСЬКІ ЗАХИСНИКИ!

Під таким гаслом у нашому ліцеї відбулися заходи з нагоди Дня захисника України, свята Покрови Пресвятої Богородиці та Дня українського козацтва.

Кiлькiсть переглядiв: 554

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.